Ajurvéda

Co je ajurvéda

Co je ajurvéda? Jméno ajurvéda pochází ze staroindštiny. Skládá se ze dvou slov: Ayur znamená "život" a Veda znamená "věda"; Ájurvéda je "věda o životě". Podle staré definice je účelem této vědy "chránit zdraví zdravých a léčit nemocné". Ájurvéda je více než lék, je to komplexní zdravotní výchova. Po celá staletí se zde shromažďují zkušenosti celých generací lékařů. V současné době je důležité zpřístupnit tuto zdravotnickou výchovu dnešním lidem.

Ajurvéda - ajurvédské olejové masáže patří mezi královské procedury ajurvédy a hrají klíčovou roli v ajurvédské medicíně i v ajurvédské zdravotní péči. Díky hodnotným masážním olejům mají ajurvédské masáže významný regenerační, omlazující a čistící účinek pro tělo i mysl. V Evropě se používají jako ambulantní wellness terapie nebo jako samoléčba k vyrovnání stresu, únavy, nervozity a nespavosti.

Masáž celého těla - abhyanga, procedura trvá jednu hodinu, klient leží na masážním stole a masér nanáší dlouhými tahy na tělo teplý olej, následuje fáze odpočinku a sprcha. Délka procedury 60 minut.

Masáž těla a shirodhara, po masáži těla teplým olejem pokračuje procedura shirodhara, kdy se teplý olej leje na čelo, následuje odpočinek a sprcha. Délka procedury 70 minut.

Profity kůry: detoxikace organismu, zklidnění nervového systému, posílení vitálních funkcí.

Profity pro klienta: úleva od stresu, zlepšení vitálních funkcí těla, úleva při chronických potížích, spontánní odeznění onemocnění.

Ajurvédská masáž s bylinnými oleji (Abhyanga) je jednou z nejdůležitějších procedur v ajurvédě. Masáž stimuluje krevní oběh, zklidňuje nervový systém, posiluje svaly a čistí organismus od látek, které tělo zatěžují.
Praxe se podobá tradiční ajurvédě v Kerale, oleje jsou původní, vyrobené dle původních receptů vyrobené partnerskou klinikou.